poniedziałek, 28 lipca 2014

Virginia C. Andrews - Kto wiatr sieje

Autor : Virginia C. Andrews
Tytuł : Kto wiatr sieje
Tytuł oryginału : Seeds of yesterday
Stron : 464
Gatunek : Literatura współczesnaNie lubię niedokończonych serii, w szczególności jeśli zaskarbiły u mnie choć trochę sympatii. Podobnie jest w tym przypadku. Pierwszą części o tytule " Kwiaty na poddaszu" zachwycałam się długo, także przy kolejnej wizycie w bibliotece dostałam kolejną część " Płatki na wietrze", którą już nieco się zawiodłam. Trzecią część czytałam, bo musiałam, takie wrażenie wtedy odniosłam, głównie dlatego że nie lubię przerywać lektury w trakcie czytania. Niestety im dalej w serii się zagłębiamy tam bardziej poruszany jest temat kazirodczej miłości, co mnie delikatnie powiedziawszy odraża. Po przeczytaniu czwartej, przedostatniej części jestem w stanie stwierdzić, że trzecia była najdziwniejsza. ;)

Tym razem autorka skupia się na Barcie, jednym z synów Cathy. Zgodnie z wolą babki ma on odziedziczyć cały majątek, który zapisała tylko i wyłącznie jemu, pod jednym warunkiem - musi mieć ukończone 25 lat. Kiedy nadchodzi dzień urodzin do posiadłości Foxwort Hall zjeżdża się cała rodzina. Niestety nikomu willa nie kojarzy się z niczym miłym i przyjemnym. Wspomnienia atakują w szczególności Cathy i Chrisa, po tym kiedy byli przetrzymywani przez kilka lat na strychu właśnie tego domu.

Pierwsze trzy części czytałam już dosyć dawno, także nie ma ich nawet opublikowanych na blogu, przez co chyba dzięki kwestii czasu zdecydowałam się złapać za kolejne części serii. Miałam bardzo mieszane uczucia i nawet po " A jeśli ciernie" utwierdziłam się w przekonaniu, że dalej nie ma szans żebym kontynuowała serię. Jednak powiem szczerze, że po przeczytaniu "Kto wiatr sieje" nie jestem zawiedziona. Oczywiście miłość pomiędzy rodzeństwem nadal się pojawia, na pierwszym planie wysuwają się losy Barta, Jorego i Cindy.Nie będę ukrywać, że jak na moje oko autorka trochę za bardzo skupiła się na postaci Barta, kreując go na człowieka bezdusznego i mściwego. Jeżeli miałabym wybierać to właśnie jego postać mnie najbardziej irytowała. Niezaprzeczalnie jest to lektura która zapada w pamięci na długo.

Moja ocena : 7/10

8 komentarzy:

 1. Mam bardzo mieszane uczucia, co do tej serii. Niby temat w niej poruszany jest intrygujący, ale również przerażający. Czytałam różne opinie i nadal nie wiem. Na razie chyba wolę się skupić na innych książkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś znajdziesz trochę czasu na zapoznanie się chociaż z pierwszą częścią ;)

   Usuń
 2. A ja tak się namęczyłam z pierwszym tomem (swego czasu bardzo go reklamowano na blogach i się skusiłam), że na kolejne już nie mam ochoty. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi właśnie pierwszy się podobał i to nawet bardzo, dlatego spodziewałam się że reszta serii będzie na takim samym poziomie, ale niestety się zawiodłam.

   Usuń
 3. Cykl polecała mi moja mama. Poszukam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszukaj, myślę że watro wyrobić sobie swoje zdanie na temat książki w szczególności kiedy opinie są tak rozbieżne ;)

   Usuń
 4. Nie czytałam jeszcze tej serii, sama nie wiem czemu, bo kilka razy miałam okazję po nią sięgnąć. Może kiedyś się jednak skuszę? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta część serii jest chyba moją ulubioną - zdążyłam zżyć się z bohaterami i mocniej odczułam to, co ich spotkało.

  OdpowiedzUsuń