czwartek, 3 października 2013

Tess Gerritsen - Sobowtór

Autor: Tess Gerritsen
Tytuł: Sobowtór
Stron: 400
Opis:" Przed domem doktor Maury Isles zostają odnalezione zwłoki zastrzelonej bliźniaczo do niej podobnej kobiety - jak się okazuje, o tej samej grupie krwi i dacie urodzenia. Badanie DNA wykazuje, że Anna Leoni jest jej siostrą. Obie zostały kiedyś adoptowane. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi detektyw Jane Rizzoli. Tymczasem Maura próbuje dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice. Trafia do wynajmowanego przez Annę domu, który kryje straszną tajemnicę. Domniemana prawdziwa matka obydwu sióstr odbywa karę więzienia za brutalne zabójstwo dwóch kobiet."

Tess Gerritsen jest nazywana jako jedna z najpoczytniejszych w świecie autorek thrillerów medycznych. Poleca na przez samego Kinga, który sam może świecić przykładem dla pisarzy, a za którym ja osobiście przepadam. "Sobowtór" należy do cyklu o losach doktor Isles i detektyw Rozzoli. Od pierwszych stron wciąga niesamowicie, co napędza do dalszego czytania i niemal nieodrywania się od lektury. Fabuła zawiera niespodziewane zwroty akcji, mogę powiedzieć że do samego końca nie podejrzewałam że to własnie ta osoba stoi za śmiercią Anny. Opisy sekcji zwłok lub przeszukiwanie piwnicy przepełnionej morzem krwi dodały dreszczyku emocji a nawet odczucia niepokoju co dodaje kolejnych plusów książce. Czytając nie można niczego się spodziewać, ponieważ cała sprawa zabójstwa Anny, dołączając do tego zaginięca ciężarnych kobiet podkreślając że nad sprawą pracuje Rozzoli która jest w 8 miesiącu ciąży jest tak zawiła i przeplatana co róż to nowymi faktami, że już nie wiadomo kogo oskarżać za popełnione zbrodnie.
Jest to moja kolejna i na pewno nie ostatnia ksiązka Gerritsen i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jak na razie jest to najlepsza. Gorąco polecam!
 Moja ocena: 9,5/10

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię książki Tess Gerritsen, więc i tę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem skąd autorka czerpię pomysły na książki ale praktycznie każda z nich jest genialna :)

   Usuń
  2. Też jestem pod wrażeniem jej pomysłowości:)

   Usuń
 2. Bardzo lubię twórczość Tess Geritsen i jak do tej pory nigdy się na niej nie zawiodłam, dlatego z ogromną przyjemnością poznam ,,Sobowtóra'', bo twoja pochlebna recenzja mówi sama za siebie, ze warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że znalazłam jedną książkę Gerritsen przez którą mój zachwyt autorką się trochę zmniejszył. Jest to "Ścigana", ale wszystko zależy od gustu ;)

   Usuń